Thursday, 23 July 2015

Camper Małopolski biurem wyścigu Tour de Pologne!

2 sierpnia w Warszawie rozpocznie się Tour de Pologne – największa impreza kolarska w Polsce, w tym roku pod hasłem „Łączymy stolice”. Trudno wyobrazić sobie początek sierpnia w Małopolsce bez wyścigu. Od trzech lat trudno też wyobrazić sobie wyścig bez Małopolskiego Campera. W tym roku wystąpi w roli specjalnej - jako biuro wyścigu! 

Tour de Pologne zawita na małopolską ziemię 5 sierpnia w okolicach Chrzanowa. Po drogach Województwa Małopolskiego przebiegnie połowa jego trasy - zostaną tu rozegrane aż 4 decydujące etapy. Pierwszy małopolski etap, liczący 220 km, pobiegnie przez Wadowice, Myślenice, Mszanę Dolną do Nowego Sącza. Następnie kolarze przejadą 223 km do Zakopanego, 7 sierpnia odwiedzą Bukowinę Tatrzańską i okolice, by 8 sierpnia zawitać do królewskiego Krakowa, w którym nieprzerwanie od kilku lat wyścig dobiega końca. Podobnie jak w poprzednich latach kolarze będą finiszować na Rynku Głównym.  

Tour de Pologne to doskonała okazja do promocji Małopolski. Trasa wiedzie po najciekawszych miejscach regionu. Kolarze mijać będą takie atrakcje turystyczne, jak choćby obiekty Szlaku Architektury Drewnianej m.in. w Starym Sączu, Krościenku nad Dunajcem czy Bukowinie Tatrzańskiej.
Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczny tryumf Rafała Majki czy świetną jazdę Michała Kwiatkowskiego. Zachęcamy do kibicowania naszym kolarzom i śledzenia relacji z udziału Campera Małopolskiego w Tour de Pologne na blogu i fanpage'u na portalu Facebook (facebook.com/CamperMalopolski).

W roku 2014 Camper Małopolski towarzyszył kolarzom na mecie Tour de Pologne na Rynku Głównym w Krakowie
Także w roku 2013 Camper był świadkiem kolarskich zmagań ostatniego, decydującego etapu 
No comments:

Post a Comment