Friday, 13 May 2016

Camper Małopolski wyrusza do Hiszpanii i Portugalii

Camper Małopolski znów rusza w drogę! Tym razem za cel obrał Hiszpanię i Portugalię. Mobilne centrum promocji regionu przez osiem dni przemierzać będzie Półwysep Iberyjski, młodych Hiszpanów i Portugalczyków zapraszając na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Do tej pory do udziału w ŚDM zarejestrowało się już prawie 37 000 Hiszpanów i 8 000 Portugalczyków, ale organizatorzy spodziewają się dwa razy więcej! Niezdecydowanych ekipa Campera „uzbrojona” w małopolskie czerwone korale i foldery promocyjne przekona, że warto tu być! I to nie tylko w czasie Światowych Dni Młodzieży, bo w Małopolsce wiele jest jeszcze do odkrycia!

Campera będzie można spotkać już 20 maja w Madrycie. Tam pozostanie dwa dni, po czym uda się do Valladolid. Kolejne dwa dni spędzi w Portugalii: w Barcelos i Bradze. Na koniec spotka się z mieszkańcami północnej Hiszpanii: Santiago de Compostela (25 maja), Burgos i Bilbao (26 maja) oraz San Sebastian (27 maja). Na mieszkańców Hiszpanii i Portugalii Camper czekać będzie w samych sercach miast! Pojawi się m.in. na Placu Kolumba w Madrycie.

Podróż do Hiszpanii to nie pierwsza organizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną akcja promocyjna na terenie Półwyspu Iberyjskiego. W październiku 2014 roku Camper odwiedził południe kraju - Barcelonę i Walencję. W ostatnim czasie do przyjazdu na ŚDM zachęcał też mieszkańców Francji, Włoch i Niemiec.

Partnerem wyjazdu Campera Małopolskiego do Hiszpanii i Portugalii jest Województwo Małopolskie i Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Partnerem wyjazdu na terenie Hiszpanii jest Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury Europejskiej APTCE, podejmujące szereg działań m.in. na rzecz integracji europejskiej młodzieży. Dzięki Stowarzyszeniu Małopolskę już kilkukrotnie mieli okazję poznawać młodzi Hiszpanie. 2 comments:

  1. Beautiful camper! Greetings from Montreal, Canada. :)

    ReplyDelete
  2. Beautiful camper! Greetings from Montreal, Canada. :)

    ReplyDelete