Monday, 30 May 2016

Akcja promocyjna na Półwyspie Iberyjskim!


Camper Małopolski właśnie powrócił z kolejnej podróży. Tym razem jego celem była Północna i Środkowa część Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpanie i Portugalczycy mogli zdobyć informacje na temat zabytków, tras turystycznych i lokalnych atrakcji naszego regionu. Szczególną uwagę poświęcono Światowym Dniom Młodzieży, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród pielgrzymów z Półwyspu Iberyjskiego. 

Trasa rozpoczęła się w Madrycie, gdzie z okazji 225. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, w ogrodach Ambasady RP zorganizowano uroczyste przyjęcie, w którym wielu znamienitych gości mogło zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną prezentowaną przez załogę Campera. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych Hiszpanii, zarówno cywilnych, jak i wojskowych;  przedstawiciele korpusu dyplomatycznego; wiele osobistości ze świata polityki, dyplomacji, kultury, biznesu, mediów, a także hiszpańska polonia.


Wydarzenie zainaugurował chargé d’affaires a.i., Piotr Dolata
Wydarzenie zainaugurował chargé d’affaires a.i., Piotr Dolata. Nawiązał też do ważnych międzynarodowych wydarzeń, które latem bieżącego roku odbędą się w Polsce – Szczytu NATO, Światowych dni Młodzieży w Krakowie oraz Światowego Kongresu Kobiet w Warszawie.
Conrado Moreno poprowadził prezentację dla hiszpańskiej branży turystycznej (tour operatorów oraz dziennikarzy) podczas której oczarował słuchaczy urokami Małopolski i KrakowaPrzez kolejne dwa dni Camper stacjonował w Madrycie na samym Placu Kolumba zachęcając mieszkańców stolicy do odwiedzenia Krakowa. Już pierwszy kontakt z mieszkańcami Madrytu pokazał jak bardzo cenionym kierunkiem podróży jest Polska. Ci którzy nie mieli jeszcze szansy odwiedzić Małopolski chętnie zadawali pytania o najważniejsze zabytki i miejsca, tradycyjne potrawy i turystyczne atrakcje rejonu.Podczas kolejnych dni, Camper odwiedził stolicę Kastyli i León - Valladolid, oraz miasta północnej Portugalii - Viana do Castelo, Barcelos i Braga, a serce europejskich pielgrzymek - Santiago de Compostela - okazało się niezwykle ważnym punktem na trasie. 

Wielu zagranicznych turystów zachęconych akcją promocyjną i zachwyconych ofertą prezentowaną przez załogę Campera za następne miejsce podróży zdecydowało się wybrać Małopolskę, a grupy lokalnej młodzieży z entuzjazmem planowały wyjazd na ŚDM pozyskując informacje o atrakcjach turystycznych, które muszą odwiedzić.

Ostatnie dwa dni trasy to aż trzy miasta północy Hiszpanii. Pierwsze było Burgos, gdzie Camper został gorąco przywitany m.in. przez prezydenta miasta. Stoisko Campera odwiedziła również telewizja i radio, które chętnie pytały o Małopolskę, jej atrakcje, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży a także o całą akcję promocyjną. Skorych do odwiedzenia Polski znalazło się bardzo wielu a symbol Małopolski - czerwone korale cieszyły się niezwykłą popularnością.

Akcje w Bilbao - jednym z najważniejszych miast Kraju Basków oraz San Sebastian - pięknym kurorcie wypoczynkowym zakończyły prawie dwutygodniową, bardzo intensywną podróż.


Hiszpanie z przyjemnością wspominali Światowe Dni Młodzieży, które odbywały się zaledwie 5 lat temu w Madrycie. Opowiadali o poczuciu wspólnoty, spotkaniach z ludźmi z całego świata oraz o pozytywnej energii i duchowych przeżyciach. Gratulowali nam zaszczytu bycia organizatorem tego Chrześcijańskiego Święta i zapewniali, że będą to wspaniałe dni które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Fotorelacje z całej podróży można znaleźć na facebookowym profilu Camper Małopolski: www.facebook.com/CamperMalopolski. 


Organizatorem akcji promocyjnej jest Małopolska Organizacja Turystyczna, a współorganizatorami Komitet Organizacyjny ŚDM oraz Województwo Małopolskie.


No comments:

Post a Comment