Monday, 20 June 2016

Motocykliści i Camper Małopolski przywiozą do Rzymu "Iskrę Miłosierdzia"

Na miesiąc przed XXXI Światowymi Dniami Młodzieży, przewidzianymi między 26 a 31 lipca 2016, Kraków i Region Małopolski przygotowują się do przyjęcia prawie 2 milionów pielgrzymów z całego świata. Tematem przewodnim tych ŚDM oraz całego Roku Jubileuszowego jest Miłosierdzie i to właśnie z Krakowa, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, została wysłana w świat „iskra Miłosierdzia”. 

22 czerwca 2016 do Rzymu przybędzie nietypowa pielgrzymka motocyklowa, a wraz z nią Camper Małopolski. Celem pielgrzymki jest przywiezienie Papieżowi Franciszkowi i mieszkańcom Wiecznego Miasta iskry Miłosierdzia.
Będzie to zarazem zaproszenie na ŚDM do Krakowa, a także zachęta do poznania atrakcji i wyjątkowości tego miasta, tak silnie związanego z osobą pomysłodawcy ŚDM Jana Pawła II, a także do odwiedzenia całego Regionu Małopolskiego – prawdziwej skarbnicy dziedzictwa kulturowego i naturalnego Polski.  

Motocyklistom w czasie pielgrzymki towarzyszył będzie Camper Małopolski, który już po raz piąty udaje się na Półwysep Apeniński promować ŚDM Kraków 2016. Akcja promocyjna rozpoczęła się już w kwietniu 2014 roku podczas kanonizacji Jana Pawła II. W Rzymie Camper promował Małopolskę, Kraków i ŚDM jeszcze dwukrotnie: w grudniu 2015 i w marcu 2016 roku, a w październiku ubiegłego roku pod Bazyliką Św. Antoniego w Padwie. 


1 comment: