Tuesday, 28 June 2016

Camper Małopolski wraz z motocyklami zawiózł do Rzymu „Iskrę Miłosierdzia”


22 czerwca 130 motocykli (180 pielgrzymów), którym towarzyszył Camper Małopolski, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyruszyło do Rzymu, by Papieżowi Franciszkowi zawieźć „Iskrę Miłosierdzia”.
Pielgrzymi wręczyli Ojcu Świętemu również krzyż wykonany z części motocyklowych przez motocyklistów z Raciborza, kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i białą kurtkę motocyklową z logo Światowych Dni Młodzieży. Tak liczna grupa pielgrzymów na motocyklach wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców Wiecznego Miasta i turystów. Przy Camperze Małopolskim, ozdobionym motywem Światowych Dni Młodzieży oraz małopolskimi koralami, gromadzili się zaciekawieni włosi. Ekipa Campera wytrwale odpowiadała na pytania o ŚDM, Kraków i Małopolskę i przekonywała, że warto nas odwiedzić, nie tylko w czasie ŚDM.

Pielgrzymka odbiła się głośnym echem we włoskich mediach. Również dzięki konferencji prasowej Kraków na miesiąc przed ŚDM 2016. Do Rzymu przybywa pielgrzymka motocyklowa „Iskra Miłosierdzia”, zorganizowanej prze Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Komitetem Organizacyjnym ŚDM 2016 i z Małopolską Organizacją Turystyczną. Włoscy dziennikarze mieli okazję uzyskać informacje na temat Krakowa i Małopolski, miejsc, które odwiedzi Papież Franciszek podczas swojej wizyty w Polsce i wydarzeń towarzyszących ŚDM. Na konferencji pojawili się przedstawiciele m.in. Rai 1, La Repubblica, Reuters, Il Messaggero, Italia Oggi, Avvenire, Rai Vaticano. Efektami są informacje ukazujące się we włoskich mediach, takie jak np:


Wizyta w Rzymie była już piątą akcja promocyjną Campera Małopolskiego na Półwyspie Apenińskim. ŚDM Kraków 2016 promował na Placu Świętego Piotra już w kwietniu 2014 roku podczas kanonizacji Jana Pawła II, a później Rzym odwiedził jeszcze dwukrotnie: ostatnio w marcu 2016 roku, a wcześniej - w grudniu 2015, gdy udał się też do Ankony. W październiku 2015 Camper Małopolski promował Kraków i Małopolskę w Padwie.

Ekipa Campera Małopolskiego podróżuje po Europie już od 2013 roku. W tym czasie odwiedziła większość państw europejskich, których mieszkańców oraz turystów zachęcała do przyjazdu do Małopolski zgodnie z hasłem przewodnim „Follow us to Małopolska”. Odkąd Camper Małopolski przybrał dodatkowo barwy ŚDM, stając się mobilnym centrum promocji Światowych Dni Młodzieży, promował wydarzenie m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Portugalii.


No comments:

Post a Comment