Friday, 8 July 2016

Camper Małopolski znów biurem Tour de Pologne!

Kolarze polubili Campera Małopolskiego. Po raz kolejny został biurem największego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowej!

Camper towarzyszył będzie uczestnikom Tour de Pologne od startu w Radzyminie 12 lipca, aż po finisz na krakowskim Rynku Głównym.


W Małopolsce kolarzy i Campera będzie można spotkać  po raz pierwszy trzeciego dnia wyścigu na trasie z Zawiercia do Nowego Sącza.  To miasto jako jedyne gościć będzie peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni! Stąd kolarze wyruszą na trasę czwartego etapu do Rzeszowa. 16 lipca powrócą do Małopolski, by wreszcie ruszyć w wysokie góry! Na trasę piątego etapu wystartują z Wieliczki, od lat związanej z wyścigiem. Finisz, tradycyjnie, pod Wielką Krokwią. Bez wątpienia najcięższą przeprawą w całym wyścigu będzie szósty, królewski etap. Kolarze będą wspinać się na Ząb, Ścianę BUKOVINA i Wierch Rusiński, który jest nowością na tegorocznej trasie. A na deser finisz pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie przed dwoma laty w pięknym stylu zwyciężył Rafał Majka. I w tym roku liczymy na naszych kolarzy!!! Wszystkich 18 lipca powitamy na mecie, tradycyjnie na Rynku Głównym w Krakowie!


Jak co roku kolarze będą podróżować przez różne zakątki naszego regionu. Choć Małopolskie etapy to najtrudniejsza część wyścigu, zmęczenie wynagrodzą im krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pagórków Beskidu Wyspowego i Pogórza. Na koniec w Tatrach uczestników Tour’u czekaja prawdziwie zapierające dech w piersiach widoki. A kto przetrwa najcięższe etapy, może liczyć na huczne powitanie na Rynku Głównym w Krakowie!

Dla Campera finisz wyścigu to jednak nie koniec podróży. Od tego roku po męskich zmaganiach na Tour de Pologne do walki staną kobiety. Pierwsza edycja Tour de Pologne kobiet rozegrana zostanie pod Tatrami. I Panie mogą liczyć na wsparcie Campera Małopolskiego oraz jak zawsze czerwone korale!

Zachęcamy do kibicowania naszym kolarzom i kolarkom razem z Camperem Małopolskim. Relację z udziału Campera w 73. Tour de Pologne śledźcie na blogu oraz fanpage'u na portalu Facebook (facebook.com/CamperMalopolski).

1 comment:

  1. Ahh uwielbiam Tour de Pologne! Czekam zawsze z wytęsknieniem na ten wyścig

    ReplyDelete