Wednesday, 27 July 2016

Camper Małopolski i czerwone korale na Tour de Pologne!

Lipiec był dla Campera Małopolskiego czasem ciężkiej pracy ;)  Po raz kolejny został biurem Tour de Pologne - największego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowej!

Camper towarzyszył uczestnikom Tour de Pologne od startu w Radzyminie 12 lipca, aż po finisz na krakowskim Rynku Głównym. 

W Małopolsce kolarze wraz z Camperem pojawili się po raz pierwszy trzeciego dnia wyścigu na trasie z Zawiercia do Nowego Sącza. To miasto jako jedyne gościło peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni! Stąd kolarze wyruszyli na trasę czwartego etapu do Rzeszowa, a już 16 lipca powrócili do Małopolski, by wreszcie ruszyć w wysokie góry! Na trasę piątego etapu wystartowali z Wieliczki, od lat związanej z wyścigiem. Dzielnie walczyli nie tylko ze sobą, ale i z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi.


Na szczęście na ostatnim etapie pogoda była łaskawsza i kolarze mogli bez przeszkód rywalizować na krakowskich ulicach. Na Rynku Głównym ze zwycięstwa w 73. Tour de Pologne cieszył się Tim Wellens.
Ale dla Campera nie był to koniec podróży. Pierwszy raz w historii Tour de Pologne po męskich zmaganiach do walki stanęły kobiety. Pierwsza edycja Tour de Pologne kobiet rozegrana została pod Tatrami.

I Panie mogły liczyć na wsparcie Campera Małopolskiego, ale dla nich przewidziano też specjalną nagrodę.... zwyciężczynie zostały obdarowane małopolskimi czerwonymi koralami :) Mamy nadzieję, że symbol Małopolski będzie ciekawą pamiątką z pierwszej edycji Tour de Pologne kobiet!


W małopolskich czerwonych koralach pięknie prezentowały się też zwyciężczynie Nutella Mini Tour de Pologne.

Teraz Campera czeka zasłużony odpoczynek, a my z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczny wyścig :)No comments:

Post a Comment