Wednesday, 23 March 2016

Camper promował w Rzymie Małopolskę i ŚDM

W Niedzielę Palmową, 20 marca, kursujący po Europie w ramach promocji regionu Camper Małopolski przystanął na Piazza Risorgimento przed Watykanem wywołując zainteresowanie ludzi zmierzających na i z placu Świętego Piotra. 

Załoga Campera przywiozła ze sobą przewodniki po Małopolsce, mapy Krakowa i regionu oraz ulotki informacyjne o Światowych Dniach Młodzieży, które będą odbywać się w Krakowie od 26 do 31 lipca.
Rozdawała także drewniane, czerwone korale, obraz których – zdobiący zresztą ten kempingowy samochód – stanowi jeden z symboli Małopolski. Przy Camperze można było uzyskać praktyczne informacje m.in. o zwiedzaniu Krakowa, o Szlaku Architektury Drewnianej, turystyce aktywnej w regionie, kulturowej, zdrowotnej bądź sakralnej. 


Uwagę odwiedzających stoisko gości przykuwały bazie (rzadki widok w Wiecznym Mieście; możliwe do kupienia w polskich sklepach), pisanki oraz palmy wielkanocne z Lipnicy Murowanej, w której co roku odbywa się konkurs na najwyższy okaz. Wypytujący o wielkanocne zwyczaje młodzi Włosi podarowali ekipie Campera gałąź drzewa palmowego, którą tam wraz z gałązkami oliwnymi tradycyjnie święci się w Niedzielę Palmową. Na pachnący swojsko koszyk tęsknie spoglądała również licznie odwiedzająca stoisko polonia, która zabierała materiały o Małopolsce dla zaprzyjaźnionych Włochów. 

Camper to mobilne centrum promocji Małopolski. Od 2013 roku, kiedy wóz ruszył w pierwszą trasę, jego załoga odwiedziła ponad 20 krajów Europy. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Małopolska Organizacja Turystyczna, stowarzyszenie działające pro publico bono, powołane w 2001 roku do promocji Krakowa i regionu.
No comments:

Post a Comment