Monday, 9 December 2013

Ogólnopolski Sezon Zimowy OTWARTY!
Ogólnopolski Sezon Zimowy, przygotowany m.in. przez Małopolską Organizację Turystyczną, został uroczyście otwarty. Tym razem rozpoczęcie białego szaleństwa miało miejsce w jednej z najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się polskich stacji narciarskich – Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.


Inauguracja sezonu zimowego rozpoczęła się seminarium branżowym „Sporty zimowe – turystyka z widokiem" na które przyjechał m.in. nowy minister sportu i turystyki Andrzej Biernat a także posłowie: Ireneusz Raś – Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Andrzej Gut-Mostowy – Przewodniczący Sejmowej Podkomisji ds. Turystyki oraz posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. Po seminarium odbyła się konferencja prasowa, poświęcona m.in. przygotowaniom do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. 

O zmierzchu wiceminister Katarzyna Sobierajska, marszałek Marek Sowa, radny Leszek Zegzda, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke i prezes stacji Dwie Doliny Gaweł Brzeski uroczyście zainaugurowali na stoku Dwóch Dolin sezon zimowy 2013/2014. 

O zmierzchu na stoku Stacji Narciarskiej Dwie Dolin Muszyna-Wierchomla, uroczystego otwarcia sezonu zimowego 2013/2014 dokonała m.in. Pani Minister Katarzyna Sobierajska.
 
Uroczysty moment inauguracji sezonu na stoku uatrakcyjnił zjazd Mikołajów na nartach z pochodniami.

Odsłonięcie przygotowanej specjalnie na okazję inauguracji sezonu zimowego lodowej figury narciarza.  


Stacja Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla to 12 wyciągów, 15 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, w tym jedna z najdłuższych w Polsce - o długości 3 km. Wyciąg jest czynny od rana do wieczora dzięki 6-kilumetrowej oświetlonej trasie. Nie lada gratkę znajdują tutaj również miłośnicy nart biegowych dla których przygotowana została nowa trasa o długości 8 km. 

W samej Małopolsce znajduje się ponad 55 stacji narciarskich, 300 wyciągów i około 250 km tras zjazdowych. Na stronie domalopolski.pl są wszelkie informacje o stokach narciarskich w województwie. Amatorzy białego szaleństwa cenią sobie tzw. skipassy obejmujące dwa podregiony: beskidzki oraz tatrzański. Na pierwszy z nich składa się 7 ośrodków: Ryterski Raj, Kokusza w Piwnicznej-Zdroju, Azoty w Krynicy, Łysa Góra w Limanowej, Śnieżnica w Kasinie Wielkiej, Beskid w Spytkowicach i Podstolice koło Krakowa. Drugi skipass – tzw. tatrzański – łączy Jurgów, Białkę, Kluszkowce i Czarną Górę.

Okolice Wierchomli przyciągają nie tylko z śnieżno-białych powodów. Jest tutaj wiele atrakcji turystycznych, m.in. nagrodzony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej Szlak Architektury Drewnianej. Z 252 obiektów znajdujących się na tymże szlaku wiele drewnianych perełek położonych jest właśnie w tej części regionu: Wierchomla Wielka, Szczawnik, Milik, Andrzejówka, Złockie, Muszyna, Jastrzębik, Krynica, i wpisana w czerwcu br. cerkiew w Powroźniku. Ponadto szukający relaksu i spokoju znajdą tutaj również cudowne uzdrowiska: Piwniczną-Zdrój, Żegiestów-Zdrój, Łomnicę-Zdrój, Rytro, Muszynę, Wysowę-Zdrój z pijalniami wód mineralnych i nowoczesnymi ośrodkami wypoczynkowymi ze spa.
 
Na stoku nie zabrakło symbolu Małopolski – czerwonych korali w rozmiarze XXL.


Zmarznięci i szczęśliwi uczestnicy oficjalnego otwarcia sezonu przenieśli się ze stoku do hotelu Wierchomla Resort & Spa, gdzie miało miejsce m.in. wręczenie certyfikatów dla regionalnych karczm małopolski. W ramach tegorocznej edycji certyfikacji na lata 2013/2014 uzyskało 38 małopolskich obiektów gastronomicznych, które wykazały się wysokim poziomem usług, regionalnym klimatem, profesjonalną obsługą i smaczną lokalną kuchnią. Certyfikacja Karczma Regionalnych Małopolski jest to akcja organizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną a partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Zdobywcy certyfikatu „Małopolska Trasa Smakoszy”.

No comments:

Post a Comment