Friday, 29 May 2015

Letni sezon turystyczny w Małopolsce otwarty!!!

W sobotę 23 maja w Muszynie uroczyście rozpoczęliśmy letni sezon turystyczny w Małopolsce. Mieszkańcy Muszyny, turyści i kuracjusze, którzy przez cały dzień licznie odwiedzali Zapopradzie, brali udział w pokazach, warsztatach, smakowali regionalną kuchnię, a także zwiedzali Szlak Architektury Drewnianej. Małopolski Camper obchodził tego dnia drugie urodziny!

O godz. 10:00 na Szlak wyruszyli rowerzyści. Przemierzyli trasę o długości 30 km, po drodze zwiedzając cerkwie w Leluchowie, Dubnem, Wojkowej oraz Powroźniku. Na Szlaku co jakiś czas spotkać można było także pełen turystów autobus, po starcie z Zapopradzia kierujący się w stronę Powroźnika, Tylicza i Muszynki. Uczestnicy Inauguracji chętnie zwiedzali również samą Muszynę, zwłaszcza tak piękne o tej porze roku Ogrody Sensoryczne i Magiczne. 

Kulminacyjnym punktem programu wydarzenia było uroczyste Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce, którego dokonali Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, Wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Jan Wieczorkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba.
Następnie na scenie pojawili się Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski oraz Big Band Małopolski, których koncert zainaugurował 9 edycję Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Choć pogoda nie sprzyjała zabawie pod gołym niebem, nie odstraszyła mieszkańców Muszyny i turystów. Publiczność bawiła się przy znanych przebojach, a także energetycznej jazzowej muzyce Big Bandu.

Już dziś zapraszamy na kolejne koncerty „Muzyki Zaklętej w Drewnie”, które przez całe lato gościć będą na Szlaku Architektury Drewnianej.No comments:

Post a Comment