Thursday, 14 May 2015

Tydzień Polskiej Turystyki na EXPO 2015 w Mediolanie

1 maja, w Mediolanie rozpoczęła się Wystawa Światowa EXPO 2015. Podczas tego, trwającego pół roku, prestiżowego wydarzenia wystawienniczego, w dniach 18-24 maja odbędzie się Tydzień Polskiej Turystyki pod hasłem: „Poland. Come and find all colours of life”. Barwy Małopolski zaprezentuje Urząd Miasta Krakowa i Małopolska Organizacja Turystyczna, które zaplanowały na ten czas różnorodne działania zarówno w Pawilonie Polski – głównej arenie polskiej prezentacji podczas wystawy, jak i w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie oczywiście Małopolskiego Campera.


Miejscem informacyjno-promocyjnym w zakresie prezentacji atrakcyjności miast i regionów w Pawilonie Polski będzie Sala Regionów, gdzie przekazywane będą kluczowe informacje o atrakcjach i walorach turystycznych Polski. Urząd Miasta Krakowa i Małopolska Organizacja Turystyczna do Mediolanu przyjadą Małopolskim Camperem, który promować będzie atrakcyjność turystyczną Małopolski w strefie miejskiej. Działania marketingowe realizowane będą z  wykorzystaniem tradycyjnych form, takich jak legendarny krakowski Lajkonik oraz nowoczesnych rozwiązań multimedialnych, na czele z najnowszym nabytkiem MOT – koralowym fotelem, który przeniesie odwiedzających do atrakcyjnych miejsc Małopolski. Nacisk położony zostanie na promocję turystyki kulturowej i miejskiej, a głównym motywem promocji będzie tradycyjnie czerwony, małopolski koral. Działania Krakowa i Małopolski w strefach promocyjnych na terenie Mediolanu, to także koncert muzyki jazzowej na żywo, pokazy laserowe i przedstawienie w wykonaniu teatru KTO.

Wszystkie regiony, które będą obecne podczas Tygodnia Polskiej Turystyki, zostaną zaprezentowane w czasie Inauguracji z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Tomasza Jędrzejczaka, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke, przedstawicieli wystawy światowej, mediów włoskich, bloggerów, dziennikarzy branżowych i przedstawicieli regionów. Za pośrednictwem filmów promocyjnych, przy dźwiękach ptaków i zapachu świeżo skoszonej trawy, uczestnicy odbędą podróż po Polsce. Dwór Sieraków – członek Małopolskiej Organizacji Turystycznej, zaprosi do degustacji alkoholi regionalnych i dań przygotowanych przez polskiego i włoskiego kucharza. Dania serwowane przez Dwór Sieraków, nawiązujące do polskiej tradycji kulinarnej, będą skomponowane ze składników, które zawsze gościły na polskich stołach.  

Koncepcja scenariusza i scenografii dla całości działań prowadzonych zarówno w Pawilonie Polski, jak i w przestrzeni miejskiej, odnosi się bezpośrednio do kampanii promocyjnej „Polska. Come and find your story”, realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną na rynkach europejskich. Hasło na EXPO 2015: „Poland. Come and find all colours of life” zapowiada Polskę, jako kraj bogaty kulturowo i turystycznie, gdzie ludzie i miejsca pozwalają odkrywać zaskakujące i barwne historie oraz doznania. 

W kierunki promocji turystycznej Polski doskonale wpisuje się temat wystawy EXPO 2015 „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Turystyka na terenach wiejskich, turystyka aktywna, spa, wellness, uzdrowiska czy polskie szlaki kulinarne, to rekomendowane produkty turystyczne w 2015 roku. W EXPO 2015 uczestniczyć będzie prawie 150 krajów, a organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby ponad 20 milionów zwiedzających. Wystawa potrwa do 31 października 2015 r.     

  


No comments:

Post a Comment