Thursday, 30 April 2015

Navigator Festival za nami!


Za nami trzecia edycja Navigator Festival. Wszyscy, którzy od piątku do niedzieli pojawili się w Nowohuckim Centrum Kultury, mogli liczyć na szereg atrakcji. Wydarzeniom Festiwalu towarzyszył Małopolski Camper, zaparkowany przed głównym wejściem NCK.

Przedpołudnie pierwszego dnia Festiwalu przeznaczone było dla uczniów małopolskich szkół, którzy uczestniczyli w przyrodniczo-edukacyjnym bloku warsztatowym. Wieczorem, po oficjalnym otwarciu Festiwalu, w kinie Navigatora obejrzeć można było filmy podróżnicze, a wśród nich nagrodzoną Oskarem produkcję „Kon-tiki: tratwą przez Pacyfik” i  dokumentalny film drogi „180 stopni na południe”. 

W sobotę rozpoczęły się prezentacje w  ramach konkursu OPEN – relacja z podróży. Wspomnienia globtroterów zabrały wszystkich obecnych w podróż starym busem dookoła Islandii, kamperem do Rosji, rowerem z Alaski do Patagonii czy Fiatem 125p na Nordkapp.  Festiwalowa sobota to także targi ofert turystyczno-podróżniczych oraz warsztaty językowe, kaligraficzne i rowerowe. Elżbieta Tomczyk-Miczka i  jej goście: blogerzy, podróżnicy, znawcy kuchni świata, przygotowali opowiastki podróżniczo-kulinarne, pokazy gotowania i warsztaty pod hasłem: „Z chochelką w plecaku”. Każdy mógł więc zakosztować kuchni Tunezji, Australii, Gruzji, Pacyfiku, Włoch oraz kuchni znad Bajkału i Mongolii uzupełnionej o wystawę „Jak smakuje Bajkał”. Sobotę zakończyło spotkanie z Tomaszem Michniewiczem, który przeniósł widzów w świat osad pigmejów w  środkowoafrykańskiej dżungli. 


Niedzielne przedpołudnie upłynęło na „Sympatycznym śniadaniu” na skwerze przed NCK. Targ śniadaniowy oferował smaczne i zdrowe produkty lokalne od małopolskich producentów. Podróżnicy snuli opowieści o swoich wyprawach w ramach drugiej części konkursu OPEN. Po dwóch dniach prezentacji, I nagrodę Jury – puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej zdobył Piotr Strzeżysz („Dlaczego nie pojechałem do Danii, czyli rowerem z Alaski do Patagonii”). W ramach prezentacji pozakonkursowych, o zdobywaniu najwyższych górskich szczytów opowiadali Ryszard Pawłowski, Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy. 

Przez cały weekend, na stoisku przy Małopolskim Camperze można było zaopatrzyć się w materiały promujące atrakcje turystyczne Małopolski, zwłaszcza Szlak Architektury Drewnianej, który od 1 maja znów będzie otwarty dla zwiedzających. Do wybrania się na Szlak, wszystkich entuzjastów podróżowania zachęcała także wystawa fotografii „Drewniana Dusza Małopolski” oraz film pod tym samym tytułem, wyświetlany na ekranie przy Camperze oraz na monitorach w NCK.  
      

5 comments:

 1. I taką promocję regionu popieram zamiast tych drogich reklam w telewizji...:)

  ReplyDelete
 2. Promocja regionu z rozmachem, fajna spraw. Lubię tego typu eventy, pikniki!

  ReplyDelete
 3. Co Ja tutaj znalazłem :D byłem tam chwilę, fakt faktem, przejazdem i nie znalazłem siebie na zdjęciach, ale super znaleźć takie coś.

  ReplyDelete
 4. Promocja regiony byłą ? - Była więc gratuluję !

  ReplyDelete