Monday, 20 April 2015

Trzecia edycja Navigator Festival z Camperem Małopolskim!


W najbliższy weekend, 24-26 kwietnia, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się trzecia edycja Navigator Festival. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: ogólnodostępne warsztaty, wystawy, relacje z wypraw, wieczór filmowy, spotkania z globtroterami, targi ofert turystycznych, to tylko niektóre z nich. Partnerem festiwalu jest Małopolska Organizacja Turystyczna, która zapowiedziała swoją obecność wraz z Małopolskim Camperem! Mobilna wizytówka regionu zajmie miejsce przed głównym wejściem NCK.  

Festiwal będzie składał się z trzech bloków tematycznych: przyrodniczo-edukacyjnego bloku warsztatowego dla uczniów małopolskich szkół (piątek), rowerowego (sobota) i wysokogórskiego (niedziela). Festiwal uświetni obecność znamienitych gości, m.in. czołówki polskich himalaistów: Krzysztofa Wielickiego, Ryszarda Pawłowskiego i Leszka Cichego.

Podczas festiwalu Navigator, MOT zaprezentuje wystawę przedstawiającą obiekty Szlaku Architektury Drewnianej wpisane na listę UNESCO oraz prace nagrodzone w konkursie fotograficznym „Odkryj Szlak”, przeprowadzonym przez Małopolską Organizację Turystyczną latem 2014 roku. Ponadto na monitorach wiszących w NCK wyświetlany będzie film „Drewniana Dusza Małopolski”. Na stoisku przy Camperze będzie można zaopatrzyć się w bezpłatne materiały promocyjne, dotyczące regionu, w szczególności flagowego produktu Województwa Małopolskiego – Szlaku Architektury Drewnianej, który podobnie jak w latach ubiegłych, od maja do października znów będzie otwarty i żywy!

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu dostępnym na stronie internetowej www.navigatorfestival.pl i odbycia trzydniowej podróży dookoła świata!  Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu - wstęp wolny.No comments:

Post a Comment