Wednesday, 2 September 2015

Camper Małopolski na Forum Liderów Młodzieżowych z Europy

Sobotnie popołudnie 29 sierpnia, Camper Małopolski spędził na błoniach przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” na Białych Morzach w Krakowie. Jako mobilne centrum promocji Światowych Dni Młodzieży, zaprezentował się uczestnikom Forum Liderów Młodzieżowych z Europy, którego celem była przede wszystkim integracja środowisk młodzieżowych przed ŚDM 2016.  


Przez kilka dni liderzy młodzieżowi odwiedzali miejsca związane z życiem Jana Pawła II, spotykali się ze świadkami świętości jego życia oraz wymieniali doświadczenia, w celu jak najlepszego przygotowania do wypełnienia swojej misji w środowisku lokalnym. W spotkaniu w Centrum Jana Pawła II wzięli udział przedstawiciele Zarządu, Sejmiku oraz Radni Województwa Małopolskiego, Kardynał Stanisław Dziwisz i Eugeniusz Mróz – kolega Jana Pawła II. Po spotkaniu odbyła się uroczysta Msza Święta, a następnie prezentacje uczestników warsztatów. Dzień zakończył koncert zespołu „Bracia” i promień Miłosierdzia do nieba. 

Camper Małopolski miał okazję zaprezentować się młodym ludziom m.in. ze Słowacji, Włoch, Ukrainy, Francji, jako mobilne centrum promocji nie tylko Światowych Dni Młodzieży 2016, ale przede wszystkim Małopolski. Rozdystrybuowane wśród uczestników foldery promocyjne na temat Małopolski z pewnością zainspirują do ponownego zjawienia się w naszym regionie, nie tylko w czasie ŚDM 2016.  
No comments:

Post a Comment