Friday, 4 September 2015

Camper "wrolowany"!

Kolejnymi przystankami Campera jako pojazdu promującego Światowe Dni Młodzieży będą Katowice i Bieruń Stary. Wszystko za sprawą bezprecedensowej, jedynej na świecie (!) pielgrzymki na rolkach i hulajnogach, która trasę: Katowice- Bieruń Stary pokona już za tydzień, w sobotę 12 września. Na początek Camper skupi wokół siebie wszystkich uczestników, pełniąc funkcję Biura Rejestracji Pielgrzymów. Towarzyszył będzie także pielgrzymom na trasie oraz  po dotarciu na rynek w Bieruniu i do Sanktuarium św. Walentego. Być może zabierze ze sobą jeszcze innego, powszechnie rozpoznawalnego Krakowianina… Podobno uczestnicy pielgrzymki też przygotowują niespodzianki i „zahulają”… nie tylko na hulajnogach ;)

Początek wydarzenia o godzinie 8:00 pod katedrą Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie odbędą się warsztaty nauki jazdy na hulajnodze i rolkach. O godzinie 9:00 uczestnicy planują wyruszyć w kierunku sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym, gdzie o godzinie 16:00 zostanie odprawiona Msza w intencji rodzin, które przyjmą gości zagranicznych podczas ŚDM Kraków 2016.

Jest to II edycja Pielgrzymki na rolkach i hulajnogach, która w swoim założeniu ma być kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Pierwsza na świecie pielgrzymka na hulajnogach i rolkach z Katowic do Piekar Śląskich miała miejsce 20 czerwca 2015 r.  70 młodych ludzi pokonało dystans 22 km w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To wydarzenie odbiło się głośnym echem w całej Polsce. 

No comments:

Post a Comment