Monday, 14 September 2015

Za Camperem Małopolskim na rolkach i hulajnogach do Bierunia Starego

W sobotę, 12 września Camper Małopolski towarzyszył grupie około 250 młodych ludzi, którzy w  ekstremalnej pielgrzymce na rolkach i hulajnogach wyruszyli z placu przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach do kościoła św. Walentego w Bieruniu Starym. Pielgrzymka odbyła się w intencji wszystkich, którzy w przyszłym roku przyjmą pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Do pokonania pielgrzymi mieli około 30 km.

Dzień zapowiadał się poсhmurny i deszczowy, dlatego przed rozpoczęciem pielgrzymki wszystkich uczestników zachęcano do modlitwy o dobrą pogodę, i jak się okazało było bardzo słonecznie. Trasa została ukończona szczęśliwie, chociaż dla niektórych było to niełatwe wyzwanie.

To była jedyna w swoim rodzaju pielgrzymka. Organizatorzy twierdzą, że tak naprawdę czym się poruszamy jest sprawą drugorzędną. Arcybiskup Wiktor Skworc takimi słowami przemówił do zgromadzonej przed katedrą młodzieży przed rozpoczęciem pielgrzymki: "Chciałbym, żebyście modlili się za wszystkich, którzy w przyszłym roku przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, aby dotarli szczęśliwie, ale przede wszystkim, aby owocnie przeżyli spotkanie z papieżem Franciszkiem".  W kościele  św. Walentego odbyła się msza święta, podczas której ks. Marcin Wierzbicki, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Katowickiej  mówił do zgromadzonej w Bieruniu młodzieży: "To była niełatwa droga, lecz o wielewiększym wyzwaniem jest świadczenie o Jezusie".

Niemałą niespodzianką dla uczestników był krakowski Lajkonik, przywieziony przez Campera Małopolskiego, który również uczestniczył w pielgrzymce. Na koniec wszystkie uczestniczki pielgrzymki, które odważyły się zatańczyć zumbę na placu w Bieruniu Starym, otrzymały od nas czerwone korale - symbol Małopolski. 

Była to już druga edycja pielgrzymki na rolkach i hulajnogach. Pierwsza miała miejsce w czerwcu tego roku. Planowana jest również pielgrzymka do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.


No comments:

Post a Comment