Friday, 18 September 2015

Camper Małopolski po raz kolejny na CLASSIC MOTO SHOW

Już dziś startuje 4. edycja CLASSIC MOTO SHOW KRAKÓW 2015 - wydarzenia poświęconego zabytkowej motoryzacji. Wystawa potrwa trzy dni od 18 do 20 września na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 15. W sobotę na miejscu imprezy będzie obecny również Camper Małopolski, przy którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Małopolsce w grze „Małopolska Pasuje do Ciebie!”. 


Gorąco zapraszamy i przypominamy atmosferę ubiegłorocznej edycji:A oto kilka słów od organizatora eventu:

Wystawa CLASSIC MOTO SHOW KRAKÓW 2015 odbędzie się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Muzeum mieści się w centrum dzielnicy Kazimierz, w stuletnich, pięknie odremontowanych halach pierwszej w Krakowie zajezdni tramwaju elektrycznego. Klimat miejsca oraz piękno zabytkowych samochodów i motocykli stanowią o niezwykłej atmosferze imprezy. 

Ideą Wystawy jest prezentacja historii motoryzacji w oparciu o zbiory polskich kolekcjonerów, a także promowanie kolekcjonerstwa i restauracji zabytków techniki.

Jest to czwarta edycja Wystawy, ale pierwsze o takim charakterze przedsięwzięcie organizowane na terenie Krakowa i małopolski – publiczności zaprezentowane zostanie nawet około 120 pojazdów ukazujących historię motoryzacji.

Ekspozycja podzielona zostanie na następujące działy: 

- polskie legendy, 

- auta krajów demokracji ludowej, 

- amerykańskie marzenia,  

- legendarni mistrzowie, 

- poczciwe i niezawodne, 

- pierwsze automobile, 

- zabytkowe jednoślady. 

Na wystawie odbędzie się m.in. prezentacja warsztatu renowacji samochodów zabytkowych podczas pracy nad renowacją samochodu, a także giełda części i samochodów zabytkowych.

Partnerzy i sponsorzy Wystawy będą mieli możliwość nagrodzenia wybranych przez siebie samochodów i motocykli pucharami oraz nagrodami.

Wystawa połączona jest z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły” realizowanego przez Straż Miejską w Krakowie. Jeden z dni Wystawy zostanie przeznaczony dla dzieci, dla których zorganizowane zostaną konkursy i zabawy, jak choćby malowanie samochodu.  No comments:

Post a Comment