Monday, 2 November 2015

Camper Małopolski na planie serialu "Świętość i miłosierdzie"

W ramach promocji Światowych Dni Młodzieży, oprócz spotu „Miłosierdzie bez granic”, który od kilku tygodni zachęca młodzież z całego świata do udziału w wydarzeniu, kręcony jest serial „Świętość i miłosierdzie”, opowiadający o związku Jana Pawła II z małopolską ziemią. Koproducentem ośmioodcinkowego serialu jest Małopolska Organizacja Turystyczna, a ekipie filmowej podczas realizacji zdjęć towarzyszył Camper Małopolski.

Wadowice, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Niegowić – to tylko niektóre z miejsc w Małopolsce, związanych z osobą Świętego Papieża Polaka – inicjatora ŚDM, będących scenerią serialu. Ekipa filmowa, a w ślad za nią Camper Małopolski, odwiedziła m.in. Kraków – miasto Jana Pawła II („Jakby się kto pytał – Franciszkańska 3”), Kalwarię Zebrzydowską, do której pielgrzymował już jako dziecko, a następnie kapłan, biskup, kardynał, wreszcie papież, Niegowić, gdzie młody ksiądz Karol Wojtyła został oddelegowany na pierwszą parafię, czy Wieliczkę, bliską Janowi Pawłowi II nie tylko ze względów geograficznych i historycznych, ale także przez wzgląd na jego więź ze światem pracy. Szlaki papieskie wiodą również na Podhale, gdzie kręcono sceny ukazujące nadzwyczajne znaczenie gór w życiu Świętego Jana Pawła II.  

Ukazanie Małopolski, jako rodzinnych stron Świętego Papieża Polaka, do których często wracał wspomnieniami i podczas pielgrzymek do ojczyzny, to nie tylko świetna promocja Światowych Dni Młodzieży, ale całego regionu.  No comments:

Post a Comment