Thursday, 8 October 2015

Camper Małopolski w sercu Padwy

W dniach 3-5 października Camper Małopolski gościł w sercu pięknej Padwy, zapraszając wszystkich do odkrywania piękna Małopolski, a w szczególności na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.
Stoisko camperowe, rozstawione w samym centrum Padwy – pod Bazyliką Św. Antoniego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko Włochów, ale i turystów z całego świata. Przy Camperze zatrzymywali się ludzie w różnym wieku i różnej narodowości. Najliczniejszą grupę osób, które otrzymały foldery o Małopolsce i czerwone korale stanowili oczywiście Włosi, ale nie zabrakło też turystów z innych europejskich krajów, Ameryki Południowej, a nawet Australii.

Jedni z sentymentem wspominali swój pobyt w Krakowie i  wyrażając chęć powrotu dowiadywali się o licznych atrakcjach, które jeszcze pozostały do odkrycia, drudzy, korzystając z pomocy załogi Campera, planowali zimowe lub wiosenne odkrywanie naszego regionu, a inni byli zaskoczeni ilością i różnorodością atrakcji turystycznych Małopolski, jak pewien Argentyńczyk o imieniu Mauro, który do czasu spotkania z załogą Campera Małopolskiego niewiele wiedział o Polsce: „Doznałem dziś szoku i olśnienia. Zaraz przyprowadzę resztę grupy, żeby to zobaczyli. Jestem zachwycony, Kraków wydaje się przecudowny! Nie wiedziałem, że tyle w Polsce jest miejsc do zobaczenia!” – mówił, przeglądając foldery dostępne na stoisku.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi, cieszyły się materiały dotyczące Światowych Dni Młodzieży. Przy Camperze mogli zapoznać się z programem, zasadami rejestracji i szczegółami wydarzeń zaplanowanych w ramach przyszłorocznego Międzynarodowego Spotkania Młodych z papieżem Franciszkiem. Wielu zadeklarowało przyjazd w lipcu przyszłego roku do Krakowa – miasta tak szczególnie związanego z inicjatorem ŚDM – świętym Janem Pawłem II. 

No comments:

Post a Comment