Wednesday, 27 April 2016

Camper Małopolski znów kibicuje kolarzom!


Camper Małopolski, który w zeszłym roku towarzyszył kolarzom podczas Tour de Pologne, teraz wyrusza kibicować uczestnikom Karpackiego Wyścigu Kurierów.
Kolarze ścigać się będą w dniach 29 kwietnia - 3 maja. Będzie to już 33. w historii odsłona tego legendarnego europejskiego wyścigu, który od 1975 roku przemierza szosy Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Wyścig rozpocznie się prologiem w węgierskim Veszprem, a następnie przejedzie przez Słowację, aby w świąteczne dni 2 i 3 maja finiszować na ulicach polskich miast. Zgodnie z tradycją metę zaplanowano w Tarnowie. W wyścigu wystartują czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy w wieku 19 - 22 lata z reprezentacji narodowych, grup zawodowych i klubów sportowych z Polski, Słowacji, Czech i Węgier oraz wielu, wielu innych.

Dla Campera Małopolskiego będzie to już druga podróż do krajów Grupy Wyszehradzkiej. Po raz pierwszy na Słowację, Czechy i Węgry wyruszył w 2013 roku. Odwiedził wtedy m.in. węgierskie Veszprem, miejsce startu Karpackiego Wyścigu Kurierów.


Widok na Veszprem


No comments:

Post a Comment