Friday, 6 May 2016

Camper Małopolski na Karpackim Wyścigu Kurierów


Camper Małopolski 29 kwietnia 2016 r. z węgierskiego Veszprem wystartował wraz z kolejną edycją KARPACKIEGO WYŚCIGU KURIERÓW (U-23). Była to już 33. w historii odsłona tego legendarnego, europejskiego wyścigu, który od 1975 roku, przemierza szosy Polski, Słowacji, Czech i Węgier.


Głównym tematem promocji podczas wyścigu były Światowe Dni Młodzieży oraz atrakcje turystyczne Małopolski, które mogą zobaczyć pielgrzymi i turyści przy okazji przyjazdu do Krakowa. W miejscach kolejnych etapów wyścigu, zarówno na starcie jak i na mecie, ekipa Campera rozkładała stoisko promocyjne, na którym uczestnicy wyścigu oraz publiczność mogła się zaopatrzyć w materiały informujące o wspaniałych zabytkach – także tych wpisanych na Listę UNESCO – malowniczych parkach narodowych, średniowiecznych zamkach, najstarszych na świecie kopalniach soli, Szlaku Architektury Drewnianej i Mieście Tarnowie, które było gospodarzem finału wyścigu. Dodatkowo można było poznać miejsca campingowe w Małopolsce oraz piękne trasy spacerowe po regionie.

Camper obrendowany emblematami i logo ŚDM Kraków 2016 oraz sznurem czerwonych korali zwracał uwagę mieszkańców Węgier, Słowacji oraz Polski! Węgry i Słowacja nie są obce Camperowi Małopolskiemu, który w roku 2013 gościł u naszych sąsiadów m.in. w Veszprem, gdzie już 29 kwietnia 2016 odbył się prolog Karpackiego Wyścigu Kurierów!! Zakończenie natomiast miało miejsce 3 maja w Parku Strzeleckim w Tarnowie, odbył się finałowy pokaz kolarskich umiejętności karpackich „Kurierów”.

No comments:

Post a Comment