Tuesday, 11 April 2017

Inauguracja Sezonu Turystycznego w gminie Olkusz z Camperem Małopolskim!

Zaplanowana na weekend 22-23 kwietnia w gminie Olkusz Inauguracja Sezonu Turystycznego 2017 z racji niesprzyjającej aury została przeniesiona na sobotę 29 kwietnia. Miejscem sobotnich atrakcji będzie przede wszystkim Rabsztyn z ruinami zamku znajdującego się na Szlaku Orlich Gniazd i drewnianą Chatą Kocjana u podnóża zamku. Tego dnia atrakcją towarzyszącą będzie Camper Małopolski!

Sobota w Rabsztynie zacznie się od podniesienia flagi Olkusza na maszt. Od 10 do 18 będzie można za symboliczną złotówkę zwiedzić zamek w Rabsztynie. Przed południem otwarta też zostanie nowa izba ekspozycyjna w Chacie Kocjana - rodzinnym domu Antoniego Kocjana, wybitnego konstruktora szybowcowego i szefa wywiadu lotniczego AK, który odkrył tajemnice niemieckich broni V1 i V2. Będzie tam można zobaczyć pokazy modelarskie, wysłuchać prelekcji na temat dokonań Antoniego Kocjana, zamku w Rabsztynie i atrakcji turystycznych ziemi olkuskiej. Na zamku, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” zaprezentuje repliki broni i uzbrojenia rycerskiego. Za sprawą Campera Małopolskiego, który zaparkuje nad fosą, przed wejściem na most, nie zabraknie czerwonych małopolskich korali.                      
Tego dnia w Olkuszu, bezpłatnie zwiedzić będzie można Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego i Muzeum Afrykanistyczne.  

Niedziela upłynie pod znakiem spacerów: śladami dawnego górnictwa w grodzisku Stary Olkusz oraz przyrodniczego po rezerwacie Pazurek. Można będzie też odkryć skarby Bazyliki pw. św. Andrzeja Apostoła.

Zapraszają organizatorzy: Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Biuro Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz.

Partnerem Inauguracji jest Małopolska Organizacja Turystyczna.


No comments:

Post a Comment