Tuesday, 4 July 2017

Belgijski raj camperowy nad jeziorami Eau d'Heure!

Gdzie indziej może zatrzymać się ekipa camperowa podczas obchodów 15-lecia Przedstawicielstwa Małopolski w Brukseli, jak nie nad cudownym kompleksem jeziornym – ślicznym zakątkiem w południowej części Belgii - Eau d'Heure!

Eau d'Heure to kompleks pięciu sztucznych jezior, tworzących największy teren jeziorny w całej Belgii. Można tu uprawiać wszystkie sporty wodne – poczynając od żeglarstwa, po wędkarstwo, paralotnie, motolotnie, kajakarstwo. Znajdzie się tu miejsce dla rodzin z dziećmi (i wiele atrakcji dla najmłodszych), jak i dla grup młodzieżowych, czy seniorów. Można tu uprawiać turystykę rowerową pedałując raz po zielonych pobliskich lasach, raz po terenach wybrzeżnych. Jednym słowem – niczego tu nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie.

A dlaczego ekipa camperowa zawitała właśnie do tego kompleksu? Otóż razem z Walończykami prowadzimy projekt który ma na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie eksploatacji i działalności sztucznych jezior w Małopolsce i Walonii. Delegacja z południowej Belgii odwiedziła nasze małopolskie jeziora w dniach 18-22 czerwca. Goście mieli okazję zobaczyć trzy sztuczne jeziora w Małopolsce: Jezioro Rożnowskie, Jezioro Czorsztyńskie i właśnie tworzone Jezioro Mucharskie. Podczas wizyty przedstawiciele Walonii spotkali się z samorządowcami i zarządcami zapór wodnych i elektrowni, a także lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w turystyce. Dodatkowo nasi goście zapoznali się z szeroką ofertą turystyczną i kulturalną naszego regionu. Między innymi zwiedzili oni Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, uzdrowisko Szczawnica, Winnicę Chodorowa czy Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau. Dużą atrakcją był spływ flisacki po rzece Dunajec.


A jak prezentuje się nasz waloński partner? Możemy się od nich wiele nauczyć! Nad ich kompleksem jeziornym każdy znajdzie coś dla siebie – od miłośników ciszy i spokoju, po grupy młodzieży chcącej adrenaliny i zabawy, od dzieci po seniorów, od singli po rodziny. Zobaczcie sami!


Na terenie kompleksu znajduje się również Aqua Park z pełną ofertą saun i spa:


Również golfiści znajdą tutaj swój zakątek:

sporty wodne zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów:


....lokalne smaki - Dama Jezior
zachód słońca:
No comments:

Post a Comment