Tuesday, 5 August 2014

Rajd Rowerowy „Odkryj Szlak”


Kilkudziesięciu rowerzystów pojawiło się w niedzielne przedpołudnie na starcie Rajdu Rowerowego „Odkryj Szlak”, by wyruszyć w trasę Szlakiem Architektury Drewnianej. Uczestnicy odwiedzili Sękową, Owczary, Bartne, Bodaki i Ropicę Górną, poznali drewniane zabytki, w tym wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: kościół w Sękowej oraz cerkiew w Owczarach. Trasa rajdu prowadziła przez tereny górzyste, jednak tym ciekawsze było podróżowanie nią i tym większa satysfakcja z ukończenia rajdu. Przede wszystkim cieszyła możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Warto wspomnieć, że najmłodszy rowerzysta miał 10 lat! Serdecznie gratulujemy mu wytrwałości w pokonywaniu nie najłatwiejszej trasy!

Na mecie rajdu na uczestników czekał Camper Małopolski. Każdy rowerzysta udekorowany został czerwonymi małopolskimi koralami oraz nagrodzony drobnymi upominkami, przekazanymi przez Małopolską Organizację Turystyczną oraz Urząd Gminy Sękowa.

O godzinie 17.00 w kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej dla uczestników rajdu oraz licznie zgromadzonej publiczności wystąpiła Angela Gaber z Zespołem. Był to kolejny koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

Wielu rowerzystów wyruszyło na Szlak z aparatem fotograficznym w dłoni. Być może część z wykonanych fotografii wkrótce podziwiać będziemy jako zgłoszenia w konkursie „Odkryj Szlak” (www.odkryjszlak.pl)

Za pomoc w realizacji rajdu dziękujemy Urzędowi Gminy Sękowa, Paniom ze Stowarzyszenia Dobrej Woli w Sękowej oraz Wojciechowi J. Gubale z Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice.

Rajd rowerowy dofinansowany z projektu „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego”.Więcej zdjęć: www.facebook.com/drewniana.malopolska

No comments:

Post a Comment