Sunday, 3 August 2014

Znamy już zwycięzców konkursu „Odkryj Szlak”, którzy otrzymają vouchery do regionalnych restauracji!

Staro Izba i Gazdowo Kuźnia - dwie karczmy, dwie odsłony góralskiego ducha w sercu Zakopanego, na Krupówkach. Znamy już zwycięzców, którzy otrzymają vouchery do tych regionalnych restauracji.

Za przeniesienie nas w malowniczy rejon Łemkowszczyzny, uchwycenie na zdjęciach zarówno detali drewnianych cerkwi jak i pokazanie ich w pełnej okazałości pośród zielonych pagórków, głosami internautów nagrodzony został Pan Kamil Paluszek. Z kolei za uchwycenie na nagraniu filmowym fragmentu koncertu duetu akordeonowego wykonanego w unikatowym wnętrzu drewnianego kościoła św. Marii Magdaleny, stanowiącego od 1936 roku Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju, nagrodzona została Pani Danuta Baliczek. 

Zwycięzcom nagrody IV tygodnia gratulujemy i życzymy smacznego, a wszystkich Państwa zapraszamy do Stary Izby i Gazdowy Kuźni, gdzie, przy góralskim stole, ukoją państwo ducha i pokrzepią ciało. Wiejski piec, drewniane meble, bielony kominek, miękkie poduchy, zdobione cebrzyki, dębowe beczułki - oto góralska izba w całej okazałości! Ciepła, pełna aromatów, gościnna. Regionalne specjały przygotowywane według niepowtarzalnych receptur miejscowych gaździn zaspokoją głód i pozwolą poznać choć cząstkę wciąż żywej tradycji Podhala. Góralska kuchnia to nie tylko kwaśnica. Specjalność Staro Izby stanowi kaczka pieczona w owocach podawana z żurawiną a Gazdowo Kuźnia poleca prosie pieczone w całości podawane z aromatycznym sosem winnym.

Wszystkich którzy jeszcze nie zgłosili się do uczestnictwa w konkursie zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania swoich prac. Przypominamy, że w tym tygodniu, czyli w VI tygodniu naszej zabawy,  nagrodę stanowi pobyt w luksusowym Hotelu Bania Thermal & Ski!

Więcej informacji: www.odkryjszlak.pl.

 Gazdowo Kuźnia
  Gazdowo Kuźnia

 Staro Izba

 Staro Izba

No comments:

Post a Comment